close
تبلیغات در اینترنت
مصاحبه اختصاصی با علیرضا روزگار
loading...

alireza-roozegar

مصاحبه اختصاصی با علیرضا روزگار خوانندگی را از کجا شروع کردید؟سال 86 به صورت آماتور و از سال 89 به صورت حرفه ای شروع کردم. البته قبل از آنها هم به صورت پاره وقت می خواندم اما از سال 89 به صورت حرفه ای شروع کردم.چه امری باعث شد به سمت خوانندگی بروید؟ذاتا این صدا را داشتم و خیلی دوست داشتم از ابتدا به عرصه خوانندگی وارد شوم، ولی خوب به دلیل ادامه تحصیل و یکسری مسائل شخصی دیر شروع کردم.اولین قطعه ای که به صورت حرفه ای منتشر کردید را بیاد دارید؟نمیتوانم بگویم کدام کار بود، اما اکثر کارها به صورت غیر…

مصاحبه اختصاصی با علیرضا روزگار

mehdi بازدید : 1130 چهارشنبه 31 ارديبهشت 1393 : 19:12 نظرات ()

مصاحبه اختصاصی با علیرضا روزگار

مصاحبه اختصاصی با علیرضا روزگار

خوانندگی را از کجا شروع کردید؟
سال 86 به صورت آماتور و از سال 89 به صورت حرفه ای شروع کردم. البته قبل از آنها هم به صورت پاره وقت می خواندم اما از سال 89 به صورت حرفه ای شروع کردم.
چه امری باعث شد به سمت خوانندگی بروید؟
ذاتا این صدا را داشتم و خیلی دوست داشتم از ابتدا به عرصه خوانندگی وارد شوم، ولی خوب به دلیل ادامه تحصیل و یکسری مسائل شخصی دیر شروع کردم.
ا
ولین قطعه ای که به صورت حرفه ای منتشر کردید را بیاد دارید؟
نمیتوانم بگویم کدام کار بود، اما اکثر کارها به صورت غیر حرفه ای ضبط می شد. حتی در سال های 82 و 83 کارهایم با گیتار پخش شده بود وکه معروفترین کار آن زمان قطعه «هرگز نشد بیایی پیشم» بود، افراد زیادی این قطعه را بازخوانی کرده و اسم خودشان را بعنوان صاحب اثر برآن گذاشتند، حتی ترانه کار که برای آقای «علی زارع» بود را هم به اسم خودشان ثبت کردند. ولی در سال 86 انتشار آهنگ به صورت 6-7 قطعه کنار هم، که به نوعی آلبوم نیز محسوب میشد، را آغاز کردم. در این مجموعه کارها حرفه ای نبود، ولی یک قطعه خیلی زیبا به نام «جنون» در این مجموعه قرار داشت، که خیلی معروف شد. بعد از آن هم قطعات «الهی بمیرم» و «تو نخواستی» مورد استقبال مردم قرار گرفت که بازهم جزو کارهای غیر حرفه ای بود.
فکر می کنید کدام آهنگ باعث شد علیرضا روزگار معروف تر شود؟
مسلما آهنگ «ناری ناری» بود.
فکر میکردید این آهنگ باعث معروف تر شدن شما شود؟
خیر؛ به هیچ وجه. اصلا دوست نداشتم این آهنگ را بخوانم.
چه دلیلی باعث شد که بخوانید؟
به اصرار دوستان. شعر و ملودیش را خیلی وقت بود ساخته بودم ولی به دلیل اینکه تفاوت سبک این قطعه با سبک کاری خودم، دوست نداشتم آن را بخوانم ولی  به اصرار اطرافیانم کار را تنظیم کردیم. فکر میکنم ترانه برجسته و شاخص سال شد.
ما باید علیرضا روزگار را با چه سبکی بشناسیم؟
انتخاب دست مردم است. همان آهنگ «ناری ناری» فقط ریتم شادی دارد و شما اگر بدون موزیک بخوانید، یک آهنگ غمگین می شنوید. به نوعی اگر کمی ریتم کار آروم شود کار غمگین می شود و اصلا کار شادی نیست ولی به دلیل نوع ریتمی که زیر کار آمده انقدر شاد و پرانرژی به نظر می رسد.
شما چند آلبوم منتشر کردید؟
50-60 تا آهنگ دارم و یک آلبوم با نام «بی کسی» به صورت مجاز اجرا کردم که  پخش حرفه ای نداشت. هدف از اجرای این آلبوم گرفتن مجوز بود، چون ما برای برگزاری کنسرت نیاز به مجوز وزارت ارشاد داشتیم. کارها خیلی عجولانه بود و فقط دنبال مجوز بودیم و هدفم "خواننده مجاز شدن بود" که این اتفاق افتاد، ولی آهنگها چیزی نبودند که مورد پسند خودم باشد.
فقط بخاطر مجوز پخش خوبی صورت نگرفت؟
این یکی از دلایل بودو دلیل دیگر این بود شرکتی که کار پخش آلبوم را برعهده داشت می توانم بگویم کارشان به نوعی کلاه برداری بود.
فکر میکنم ترانه سرای اکثر کارهایتان هم هستید؟ چرا بیشتر از ترانه های خودتان استفاده می کنید؟
بله بیشتر ترانه ها را خودم سروده ام ولی در آلبوم جدیدم از شاعران و ترانه سراهای دیگر هم استفاده کردم چون آلبوم جدیدم متفاوت تر از کارهای قبلیم است. سبک کارها با تمام کارهایی که مردم از من شنیده اند فرق می کند. در یک سال اخیر هم سبک کارهایم تغییر کرده است. در این آلبوم آن غمگینی و  حزن وجود دارد ولی در سبکی متفاوت تر، البته مردم باید بشنوند و نظر بدهند.
این تغییر بیشتر در کجای کارهایتان ایجاد شده؟
از لحاظ نحوه خواندن من، ملودی ها و ترانه ها. ترانه ها بیشتر مثبت هستند از ترانه های منفی اصلا استفاده نکردم. حالا چه کارهای ریتمی و چه کارهای اسلو تمام ترانه ها مثبت است. نوع ملودی ها بین غرب و شرق است و کاملا ایرانی نیست و ریتم خاصی را استفاده نکردیم ولی باز هم در ریتم ها تحولی ایجاد کردیم که خاص است و بعد از شنیده شدن نظر مردم هم همین است. یک تغییر خیلی اساسی در آلبوم دادیم.
چرا تک آهنگ های منتشر شده از شما موفق تر بوده است؟
زمانی که بروی آلبوم کار می کنی، انرژی بین 6-7 قطعه پخش می شود ولی وقتی یک آهنگ پخش می کنی شما تمام انرژی را در تک آهنگ می گذاری و تمام انرژیتان معطوف می شود روی همان کار و قطعا یک کار بهتر و قابل پسند تر منتشر می شود. فکر میکنم تمام خوانندگان تک آهنگ هایشان بهتر از آلبوم هایشان است و خیلی کم پیش می آید خواننده آلبومش بیشتر از تک آهنگ مورد استقبال قرار بگیرد.
تک آهنگ آخرتان بانام «مهمونی»،  چرا کیفیت کار پایین بود؟
نمی دانم کار را چقدر شنیدید و دوست داشتید. کیفیت کار بد نبود ولی نوع خواندن تفاوت هایی داشت، اما این تفاوت به متفاوت بودن آلبوم نمی رسد. به نوعی تک آهنگ هایم از لحاظ کیفیت و تغییرات به سبک آلبوم جدیدم نمی رسد.

مصاحبه اختصاصی با علیرضا روزگار

شنیده بودم که کار بدون اجازه منتشر شده و کار اصلی بر روی سایت ها قرار نگرفته است، این خبر چقدر صحت دارد؟
کار اصلی نبود؛ نمی خواهم اسمش را بگذارم اتود اما صدای من در حالتی قرار داشت که نمی توانستم بخوانم و اصلا قرار نبود کاری را بخوانم اما تلاشم را کردم. شاید مردم این حرف من را قبول نداشته باشند که مریض بوده، به دلیل اینکه مردم کار خوب می خواهند. متاسفانه با 60-70 درصد صدایی که داشتم رفتم و این کار را خواندم.
با همه این تفاسیر، فکر میکنید بازخورد قطعه بین طرفدارانتان چگونه بود؟
ما بعد از انتشار هر قطعه ای یکسری پیامک هایی داریم که بازخورد کار را مشخص میکند. پیامک ها بسیار زیاد والبته  مثبت بودند. من منتقدان زیادی دارم و کارهایی را که منتشر میکنم، انتقادهایشان را رد می کنند. برای این آهنگ منتقدان نظرات مثبتی داشتند.
با اینکه 60-70 درصد صدایتان در این کار بود، بازهم نظرات مثبت بود؟
نظرات مثبت بوده اما باید در یکی، دوماه آینده بازخورد قطعه را در جامعه ببینیم و اینکه چقدر در ماشین ها این قطعه پخش می شود.
برویم سراغ آلبوم جدیدتان دارای چند قطعه می باشد؟
11 قطعه دارد.
یازده قطعه برای آلبوم زیاد نیست؟
میشود کمترباشد ، ولی 14 قطعه بود که از این 14 قطعه، 11تا را انتخاب کردم که  متاسفانه دو ترانه نتوانستند مجوز بگیرند. مجددا در حال اصلاح وارسال مجدد به وزارت ارشاد هستیم، اگر مجوز بگیرد ما 3 قطعه دیگر را انتخاب خواهیم کرد و مابقی را گلچین می کنیم و در آلبوم می گذاریم ،ولی سلیقه ای است شاید 2ماه دیگر سلیقه عوض شد و همان کارها را هم در آلبوم قرار دهیم.

فضای آلبوم در چه سبکی کار شده است؟
موسیقی بین شرق و غرب است؛ کاملا شرقی و ایرانی نیست البته شخصا دوست نداشتم این اتفاق بیافتد ولی متاسفانه مردم اینگونه سبک ها را دوست دارند و سبک های کاملا ایرانی را نمی پسندند.
به نظر شما مردم سلیقه خواننده را تغییر میدهند؟
دقیقا؛ باید به سلیقه مردم احترام گذاشت. البته خودم این نوع سبک را دوست دارم ولی اوابل به دلیل اینکه سلیقه مردم کاملا موسیقی ایرانی بود سعی می کردم همان مدلی بخوانم و از تحریرهای ایرانی استفاده کنم. سلیقه مردم خیلی مهم است، شما اگر با دید تجارت هم نگاه کنید - البته شخصا به هنر با دید تجارت نگاه نمی کنم و در کار هنری خیلی مهم است که دید هنری باشد ولی می خواهم مثال بزنم -  در کار و تجارت هم سلیقه مردم مهم است. یک شرکت و کارخانه معروف بهترین چیزی که مردم دوست دارند را با کیفیت بالا ارائه می دهند و مردم باعث می شوند که فلان شرکت، برند شود.
تهیه کنندگی آلبومتان را چه کسی یا شرکتی برعهده دارد؟
تهیه کنندگی این آلبوم را آقای «امین تدین» برعهده دارند که زحمت مدیریت برنامه های من نیز برعده ایشان می باشد و همین جا از تمام زحماتشان تشکر و قدردانی می کنم.
با کدام آهنگساز ها کار کردید؟
آهنگسازی ها را متاسفانه یا خوشبختانه خودم انجام دادم به جزء یک قطعه که «حمید عسکری» آهنگسازی کرده و تنظیم ها هم برعهده ی «شهاب اکبری»، «میلاد ترابی»، «کلهر»، «ساشا» می باشد. برادرم «مصطفی روزگار» یک قطعه را برای انجام داده است و یک ترانه و ملودی از «امیرعلی بهادری» دارم.
چه دلیلی باعث شد برای آلبومتان از «حمید عسکری» ملودی بگیرید؟
آقای عسکری از دوستانم هستند و با ایشان و آقای «شهاب اکبری» که آلبوم جدید ایشان را تنظیم کردند، دوست هستیم. پیشنهادی بود از طرف آقای «امین تدین» مدیربرنامه هایم و خودم هم دوست داشتم و ایشان هم راغب به همکاری بودند و در آخر آقای شهاب اکبری تنظیم کار را انجام خواهند داد.
سبک ملودی که ایشان برایتان ساختند اسلو است؟
بله؛ تقریبا اسلو است.
آقای عسکری در آلبوم «خوشبختی» که سه سال طول کشید به تکرار رسیدند، احساس نکردید ممکن است ملودی که برایتان می سازد دچار همین تکرار ها شود؟
به تکرار رسیدند اما من اگر بخواهم استفاده نکنم به این دلیل نیست که ایشان به تکرار رسیده است و اگه بخواهم استفاده کنم هم به این دلیل نیست که ایشان یک برند خوبی است. اصلا این دلایل مطرح نیست؛ شخصا ملودی های ایشان را دوست دارم و شاید تنها ملودی شرقی کار من ، فکر میکنم ملودی ایشان است. آلبوم موفقی را داشتند من در این چند وقت اخیر بسیار زیاد در ماشینها کارهایشان را شنیدم و از این بابت خیلی خوشحال هستم و برایشان آرزوی موفقیت می کنم.
فکر نمیکنید ساختن ملودی توسط حمید عسکری و حضور شهاب اکبری به عنوان تنظیم کننده، باعث شباهت بین کارهای شما با کارهای ایشان شود؟
اگر شما یک ملودی را به 10 تا خواننده بدهید هرکدام شبیه کار خودشان می خوانند. من قرار نیست از ایشان تقلید کنم. ملودی از ایشان میگیرم و با رنگ و بوی خودم می خوانم. آقای اکبری 6قطعه را تنظیم می کند و قطعات به صورت شرقی غربی تنظیم می شود و هیچ شباهتی را ایجاد نمی کند.
اسمی هم برای آلبومتان انتخاب کردید؟
تا الان اسم آلبوم «مخاطب خاص» نام گرفته است و نام یکی از قطعات آلبوم می باشد که «حمید مرادی» تنظیم میکند.
اوایل اکثر کارهایتان را برادرتان «مصطفی روزگار» می ساخت، چرا دیگر با ایشان کار نمی کنید؟
بله اوایل کارهایم را مصطفی می ساخت. ایشان در شیراز زندگی میکنند و مهندس برق هستند و مشغول به کار در اداره برق، به همین دلیل وقت نمی کنند ولی در آلبوم جدیدم یک کار را برادرم انجام داده است.
چه دلیلی باعث شد تیتراژ باغ سرهنگ را خواندید؟
در استدیو بودم وتنظیم یکی از کارهایم درحال انجام بو. آقای «امید کرامتی» هم برای کاری در استدیو حضور داشتند وصدای من را شنیدند. ایشان به دوستمان آقای «کلهر» گفتند این کار باصدای کیست؟ گفتند آقای روزگار خواننده قطعه «ناری ناری»، آقای کرامتی چندتا از کارهای من را برای کارگردان سریال خانم «فلورا سام» و تهیه کننده آقای «مجید اوجی» بردند که در نهایت با موافقت آنها روبرو شد و کار را خواندم
فکر میکنید چقدر خواندن تیتراژ برایتان خوب بود و نظرات مثبت به همراه داشت؟
خیلی خوب بود؛ نظر سنجی نکردم اما چیزی که در میان مردم دیدم خیلی مثبت بود و کار شنیده شد. نقش آقای «نیما فلاح» که جای من میخواند هم دوست داشتم و روی هم رفته کار خوبی شد.
باز هم پیشنهاد خواندن تیتراژ داشتید؟
یک فیلم دیگر با نام «مافرشته نیستیم» هم خانم «فلورا سام» کار کردند که پیشنهاد تیتراژ آن را هم دادند که متاسفانه قرار شد بازیگران فیلم آن را بخوانند و در فیلم پخش شود.

مصاحبه اختصاصی با علیرضا روزگار

از حس و حال اولین اجرایتان بگویید؟
حس و حال متفاوتی نداشتم. یعنی چیز خاصی برایم نبود، خیلی از طرفدارانم را از نزدیک می بینم. من زمان دانشجوییم نیز اجرا داشتم اما اولین کنسرت رسمی و مجازم در اریکه ایرانیان بود. من به عنوان خواننده خدارو شکر تا حالا استرس نداشتم ولی یکسری چیزها دست به دست هم میدهد تا آدم تپش قلب را داشته باشد، اسمش را نمی شود استرس گذاشت یک نوع هیجان است. در کل اجرای خوب و خوشحال کننده ای بود.
از آخرین تور کنسرتتان در سال 92 بگویید و استقبال در کدام شهر بیشتر بود؟
خیلی خوب بود. به دلیل مواجه شدن 2تا از اجراهای عید 93 با ایام فاطمیه، برنامه ها کنسل شد اما استقبال خوب بود.  نمی توان گفت کجا استقبال بیشتر بوده است.
برنامه جدیدتان برای کنسرت؟
فعلا برنامه ريزي ها براي 11 خرداد در سالن ميلاد نمايشگاه بين المللي توسط موسسه شيداي عشق انجام شده است و اگر تغييري در برنامه ها ايجاد نشود كنسرت متفاوتي را برگزار خواهيم كرد .
چه قطعاتی را اجرا خواهید کرد و سورپرایزی هم برای کنسرت دارید؟
از انتها بخواهم بگویم قطعه «مهمونی» و «خیلی آرومم» را اجرا خواهم کرد. فکر میکنم قطعه «مهمونی» برای کنسرت خیلی عالی باشد. سورپرایز هم احتمالا آهنگ «ناز داره» باشد که مردم نشنیده اند و در سبک «ناری ناری» است. علیرغم اینکه دوست نداشتم این کار را هم بخوانم به همین دلیل پخش نکردم، شاید همین قطعه را در کنسرت اجرا کنم.
فکر می کنید صدور مجوز برای همه به خوانندگان کمک خواهد کرد؟
به نظر من باید راه باز باشد برای هرکسی که می تواند کاری را ارائه بدهد. حتی آن کسی که کار خیلی ضعیف دارد. زمانی که یک چیزی مجوز دار می شود یکسری چارچوب باید داشته باشد. یک شهر بدون مجوز هرکسی هرجور دلش می خواهد خانه اش را بسازد این شهر بی قانون می شود. اینکه آزاد کردند خوب است باعث می شود میدان برای همه باز باشد. چارچوب را کمی آزادتر کنند خوب است نه اینکه مجوز وجود نداشته باشد ولی مردم ذاتا خودشان کار خوب را انتخاب می کنند شما مجوز بگیرید یا نگیرید در طرفدارانت تاثیری نخواهد داشت. خواننده ای که در شبکه pmc می خواند و هنوز هم می خواند، مجوز هم که نگیرد محبوبیت خودش را به دست آورد. اینکه مجوز میگیرند و خواننده مجاز می شوند تازه سختی راهشان شروع می شود. شما ببینید ما خیلی خواننده در ایران داریم که نه صدا نه تصویر ندارند و حالا با این همه ضوابط و قوانین طرفدارانشان را به دست می آوردند. اما کسی که با موزیک ویدئو و آزادی کلام طرفداران خود را جذب کرده وحالا وارد زمینه مجاز می شود، در زمینه مجاز انقدر آزادی ندارد، وراه برایش سخت می شود. درست است راه برایش باز شده است اما کاری که باید انجام بدهد چند برابر شده است. شما توقع تان از من رفته بالا اگر کار ضعیفی ارائه دهم برمیگردید. شاید مجاز شدن خوانند های غیر مجاز، ضربه زدن به خودشان باشد.
سقف آرزوهایتان؟
برای آرزو نمیشود سقف در نظر گرفت. یک چیز نامحدودی است و هرچه بالاتر میروید سقف آرزوهایتان بالاتر می رود. شاید قبلا دلم می خواست در این نقطه باشم که الان هستم ولی شاید الان بخواهم در نقطه دیگری باشم که 3 برابر این باشد. من خواننده ای هستم که پله پله بالا میروم و جزو خوانندگانی نبودم که یک دفعه بالا می روند و بعد پایین می آیند. من پله پله به سمت جلو می روم و سقفی برای آرزوهایم در نظر نگرفتم.
حرف آخر؟
آرزوم نجات و خوشبختی برای

ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط sajjad در تاریخ 1393/3/18 و 18:27 دقیقه ارسال شده است

سلام دمت گرم علیرضا خیلی دوست دارم واقعا صداتو می خوام منتظر آهنگ های شادت هستیم من آهنگ های شادت رو خیلیییییی دوست دارمشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلک

این نظر توسط ali در تاریخ 1393/3/8 و 22:12 دقیقه ارسال شده است

خیلی با حال بود دمتو.ن گرم.بی صبرانه منتظر کارهای جدید هستیم

این نظر توسط امیر حقگویان در تاریخ 1393/3/1 و 22:16 دقیقه ارسال شده است

سلام.عالی بود.مصاحبه ی بسیار خوبی بود.مرسی

این نظر توسط ♥ღ₮ℯℂℕ₳ ♥ SÅℯℯⅆⅈღ♥ در تاریخ 1393/2/31 و 21:34 دقیقه ارسال شده است

شکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکعشــــ ــــــ ـــــقمـــــهشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلک


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نویسندگان
  آمار سایت
 • کل مطالب : 49
 • کل نظرات : 108
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 104
 • آی پی امروز : 18
 • آی پی دیروز : 25
 • بازدید امروز : 88
 • باردید دیروز : 50
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 676
 • بازدید ماه : 1,782
 • بازدید سال : 5,285
 • بازدید کلی : 165,852
 • کدهای اختصاصی